Tajemnice

forum dla ludzi o mocnych nerwach. Zapraszamy!!!


  • Index
  •  » Nowe forum
  •  » Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

#1 2009-10-15 12:54:12

Mawet

Administrator

5900601
Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 18
Punktów :   

Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

Czy wierzycie w to ,że duchy istnieją w obrazach?
Nie mamy tutaj do czynienia z Harrym Potterem:)...chociaż fajnie byłoby...
Jednym z znanych malarz Vincenty van Gogh, który popadł w obłęd i odciął sobie lewe ucho!
okazuje się że malarze jak i autorzy wielu książek są nie normalni?
W jednym z najlepszych opowiadań Davida Morrella: "Pomarańczowy to cierpienie, niebieski to obłęd". Czy to prawda? Można się samemu przekonać...
istnieje jeszcze jeden ze znanych malarz zupełnie innego artysty, tu na pewno nie chodziło o żaden alkohol, a w tym przypadku absynt, który lał się strumieniami w tamtych latach...może nawet od tego niektóre obrazy nabierały wyrazu. Chcę tutaj przytoczyć "klątwę płaczącego chłopca".

Chodziło o obraz pędzla nieznanego hiszpańskiego malarza. Od chwili namalowania tego niepokojącego dzieła rozpoczęła się seria niezwykłych, choć tragicznych wydarzeń. Każde miejsce, w którym przechowywany był oryginał lub jakakolwiek jego reprodukcja, wkrótce stawało w płomieniach. Sam portret zawsze po pożarze pozostawał nietknięty, a przyczyny tragedii nie potrafiono ustalić.

Czarną serię zapoczątkowało spalenie się pracowni autora obrazu, a pozujący do niego młody chłopiec zmarł niedługo po powstaniu dzieła. Jeden z Amerykanów, który obserwował portret u swojego dziadka, uważał, że płynęła z niego diaboliczna, negatywna energia, wywołująca przerażenie i lęk. Co ciekawe, płomienie ogarniały nawet te domostwa, których mieszkańcy stykali się z obrazem często w sposób epizodyczny lub planowali jego zniszczenie... dziwna sprawa nieprawdaż?

Chciałam napisać o jeszcze jednym przypadku, który wydarzył się 1973 roku w Ameryce. Bill Stoneham namalował obraz, który stała się przerażający. Tytuł obrazu to: "Hands resist him".
Przedstawia on lalkę dzierżącą w ręce tajemniczy przedmiot i 5-letniego chłopca otoczonego przez szereg dłoni odciśniętych na szybie.

Po czym się okazało że nabywca obrazu aktor John Marley zmarł 12 miesięcy od powstania obrazu, po czym ludzie stwierdzili , że nad tym obrazem wisi klątwa...w 2000 roku podczas jednej z aukcji na portalu eBay malowidło zostało sprzedane za znaczną kwotę ponad tysiąca dolarów...

Co ciekawe, po latach udało się namówić artystę do namalowania sequela "Hands Resist Him", na którym pojawili się ci sami bohaterowie, tylko starsi o 40 lat. Tym razem nie udało się odtworzyć atmosfery niepokoju i lęku przenikającej pierwowzór. Nie pojawiły się też relacje o tym, żeby bohaterowie opuszczali płótno i wędrowali po pokoju. Sytuacje takie miały za to miejsce podczas seansów przygotowywanych przez znanego mistyka Gustava Adolfa Rola. Najbardziej znana historia z jego udziałem dotyczyła obrazu francuskiej arystokratki Teresy Rovere, który w pewnym momencie oderwał się od ściany, rozbłysnął dziwnym światłem, po czym wrócił na swoje miejsce. Miało to związek z opowieścią o historii kobiety i jej zmarłego przedwcześnie syna. W chwili, gdy skorygowano fakty, postać na portrecie nieznacznie się uśmiechnęła, co udało się nawet uwiecznić na filmie.


Pozdrawiam:)

Offline

 

#2 2009-10-15 12:59:56

Mawet

Administrator

5900601
Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 18
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

zacznę od tego, że do końca nie jest możliwe namalowanie obrazu, który staje się przeklęty, ale z drugiej strony można byłoby spróbować zrobić taki mały eksperyment, to nie jest nic złego bynajmniej przekonalibyśmy się czy to jest prawda czy też nie...      namalowanie takiego obrazu nie jest trudne , ale trzeba mieć pomysł i wszystko też zależy od stanu psychicznego jaki w danym czasie ma malarz

Offline

 

#3 2009-10-15 16:57:59

beowulf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 13
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

nie lubie obrazów więc nie będę pisał o tym ciulstwie


the time of real heroes already a long time ago passed

Offline

 

#4 2009-10-15 20:16:30

nawiedzona

Użytkownik

6239544
Zarejestrowany: 2009-10-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

Ja właściwie lubię obrazy, poezję i tym podobne. Sztuka jest piękna według mnie.


,, zawsze ulega się urokowi tajemnicy''

Offline

 

#5 2009-10-17 10:38:15

lemmy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-14
Posty: 10
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

beowulf napisał:

nie lubie obrazów więc nie będę pisał o tym ciulstwie

post miesiąca jak dla mnie!

a co do tych obrazów to nie wierze żeby miały jakieś inne właściwości poza schizowaniem oglądających


Travelling Man

Offline

 

#6 2009-10-17 10:44:12

Lucyferek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-10-12
Posty: 3
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

Ja lubię sztukę,ale sama malować nie umie.
a jaki miałabyś pomysł na obraz?

Offline

 

#7 2009-10-17 11:45:24

nawiedzona

Użytkownik

6239544
Zarejestrowany: 2009-10-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

No może one faktycznie są po to aby schizować oglądających.
Zawsze można spróbować i zobaczyć jak z tym jest..
Chociaż brzmi to troche dziwnie.


,, zawsze ulega się urokowi tajemnicy''

Offline

 
  • Index
  •  » Nowe forum
  •  » Obrazy, które sieją śmierć? Prawda czy fałsz, a może wyobraźnia...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cdarkcrusade.pun.pl www.niebianscypogromcy.pun.pl www.expansion.pun.pl www.zdhzarzewie.pun.pl www.khorn.pun.pl